Pomoc MSP2 w sprzątaniu lasu

W dniu 18 marca, w poniedziałek od godziny 8.00, klasy 5a i 5b pomagały Leśnikom z Koła Łowieckiego Orzeł Piekary oraz Wędkarzom z Piekarskiego Stowarzyszenia Eko-Tech Szachta, porządkować lasek diobliniecki w Piekarach Śląskich.
Pod opieką Nauczycieli oraz Leśników z koła Łowieckiego Orzeł Piekary, na czele z Panem Dariuszem Szostakiem, Dzieci wyruszyły spod cmentarza na Józefce,  w diobliniecki las, aby go nieco odświeżyć po okresie zimowym. Najwięcej śmieci czekało na Nich przy drodze, gdzie niefrasobliwi kierowcy wyrzucają śmieci wprost z okien pojazdów. Uczniowie, odpowiedni ubrani i obuci, wyposażeni w worki i rękawiczki, wzdłuż ulicy aż do stawu w głębi lasku, starali się oczyścić teren. Śmieci zostały złożone tuż pod lasem i czekały na wywóz samochodami służb piekarskich. Od strony dość ruchliwej ulicy Uczniów zabezpieczał patrol Policji Miejskiej w radiowozie oraz leśnicy i wędkarze wraz z Wychowawcą 5a i Panem Pedagogiem.
Przy samym stawie, w miejscu do tego wyznaczonym, czekało na Dzieci ognisko, przygotowane przez Wędkarzy, przy którym się z przyjemnością ogrzały oraz smakowite kiełbaski, które, jak wiadomo, najlepiej smakują wprost z patyka, choć na dużym grillu spokojnie sobie skwierczały i dla tych mniej chętnych do trzymania kijka. Zadbali o nie i pieczywo, które świetnie się opiekało, Panowie z Koła Łowieckiego. Na miejsce dotarła też Pani Dyrektor Szkoły wraz z Wicedyrektor i Panią Kierownik, które do kiełbasek dorzuciły pajdy świeżego chleba i ciepłą herbatę w termosach oraz ketchupy i musztardy, przygotowane przez szkolną Kuchnię. 
Po konsumpcji, Dzieci udały się w powrotny spacer pod kierunkiem wychowawcy V a i Wicedyrektor Szkoły. Do placówki wszyscy dotarli bezpiecznie, aczkolwiek zmęczeni, co sugeruje, że takich spacerów powinno być dużo więcej.
Dziękujemy zarówno Pomysłodawcom, jak i Organizatorom Przedsięwzięcia za umożliwienie nam obcowania z żywą przyrodą.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=923242053141396&set=pcb.923240626474872

 

MSP2 Piekary Śl.

ul. ks. J. Popiełuszki 8
41-940 Piekary Śląskie
Polska

© Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich. All rights reserved. Powered by GoldenGate.